Wolfenstein Youngblood (2019)

Wolfenstein Youngblood (2019)

Kolejna odsłona Wolfenstein to gra, która zaciera granicę między DLC a nową grą. W Youngblood wcielimy się w dzieci B.J. Blazkowicza, bliźniaczki, Jess i Soph Blazkowicz. Akcja rozgrywa się 19 lat po wydarzeniach z The New Colossus i przedstawia dziewczyny poszukujące swojego ojca. 

Chociaż mieliśmy tylko dwie odsłony zrebootowanej serii Wolfenstein, to obie gry były genialne. Zespołowi MachineGames udało się połączyć genialną mechanikę strzelanki ze świetnymi efektami wizualnymi i fantastyczną fabułą, która zapewnia zarówno humor, jak i chwile grozy. The New Colossus z 2017 roku dał nam najbardziej porywające momenty z historii tego pokolenia. Przeniesienie fabuły na 19 lat później daje MachineGames szansę wyśmiewania lat 80-tych i odrobiny szaleństwa tamtej dekady. W grze będziemy mogli bawić się również w trybie kooperacji, gdzie każdy gracz będzie kontrolował jedno z bliźniąt. To zaoferuje nowe doświadczenia graczom ze świata Wolfenstein.

Wolfenstein Youngblood (2019)

Mamy wielkie nadzieje związane z Youngblood, ale tak naprawdę nigdy nie nie wiadomo co nas czeka, dopóki nie dostaniemy gry do naszych rąk. Samodzielna pozycja DLC po pierwszej grze, The Old Blood, była solidnym tytułem, ale nie dorównała świetności The New Order lub The New Colossus. Będzie to także pierwsza gra w zrestartowanej serii, w której BJ Blazkowicz jest tylko drobną postacią, a zamiast tego skupi się na jego córkach. Nie powinno to być zbyt wielkim wyzwaniem dla reżyserów lub wymagać tak dużej zmiany gry, ale nie przekonamy się dopóki nie zobaczymy jej na własne oczy. Miejmy nadzieję, że skoro pochylają się nad klimatem lat 80-tych i odkrywają nowe postacie, nie zapomną o tym, co sprawiło, że Wolfenstein był świetny

Tak myślimy o Wolfensteinie: Youngblood. Czy jesteś fanem franczyzy? Czy nie możesz się doczekać, by przedrzeć się przez kolejne fale nazistów? My nie możemy!

Podobne artykuły