Seria Total War i jej najlepsze części

Seria Total War i jej najlepsze części

W 2000 roku na komputerach pc ukazała się pierwsza odsłona serii Shogun: Total War. Produkcja brytyjskiego studia Creative Assembly szybko została uznana za jedną z najciekawszych produkcji gatunku. Cykl Total War łączy elementy klasycznej strategii turowej, opartej na zarządzaniu zasobami, oraz taktycznych bitew toczonych w czasie rzeczywistym. Na przestrzeni dziewiętnastu lat seria doczekałą się jedenastu głównych odsłon przeznaczonych na PC. 

Seria Total War i jej najlepsze części

Wydany w 2011 rokuTotal War: Shogun 2 to najwyżej oceniana strategia. Akcja osadzona jest w szesnastowiecznej japonii, w czasach, gdy kraj podzielony został na wiele wrogo do siebie nastawionych prakcji. Wcielamy się w jednego z dziewięciu przywódców klanu, który rości sobie prawa do władania całym krajem jako nowy szogun. W grze znaczną rolę odgrywa pogoda, która potrafi istotnie wpłynąć na teren. Oblężenia są wieloetapowe i oferują między innymi możliwość podpalania budynków w celu wykurzenia ukrytych w nich oddziałów. 

 

Kolejną najwyżej oceniana odsłoną serii jest Rome: Total War wydana we wrześniu 2004 roku. Deweloperzy zaserwowali graczom podróż do czasów rozkwitu Imperium Rzymskiego. Bierzemy tu udział w wielu znanych historycznych wydarzeniach, takich jak powstanie niewolników pod przewodnictwem Spartakusa, marsz Hannibala przez Alpy i walki na terenie Italii, czy też podbój Galii przez Juliusza Cezara. Mimo, że w tytule znajduje się Rzym, dominację nad starożytnym światem możemy również zdobyć innymi potęgami militarnymi z tamtego okresu: Egiptem, Grecją, Kartaginą plemionami barbarzyńskimi czy monarchią Seleucydów. 

 

Trzecią najwyżej ocenianą grą serii jest Empire: Total War. Ta piąta odsłona serii nawiązuje do najważniejszych wydarzeń z XVIII wieku. W przygotowanych przez producenta kampaniach gry bierzemy udział w rewolucji przemysłowej, amerykańskiej wojnie o niepodległość, czy walkach o przejęcie kontroli nad wschodnimi szlakami handlowymi.

Podobne artykuły