Star Wars Battlefront recenzja

Star Wars Battlefront recenzja

Wydane w 2015 Star Wars: Battlefront to kolejna pozycja w dobytku szwedzkiego studia DICE. Deweloper znany jest przede wszystkim z serii strzelanek Battlefield. Zespół posiada na swoim koncie również Mirror’s Edge, Pinball Fantasies czy RalliSport Challenge.

Battlefront jest kolejną odsłoną serii wieloosobowych strzelanek z uniwersum Gwiezdnych Wojen, której poprzednia pełnoprawna część Star Wars: Battlefront II (Classic) ukazała się w 2005 roku, jednak stworzona była przez innego twórcę.

Gra przeznaczona jest głównie do zabawy w trybie multiplayer, więc nie posiada linii fabularnej. Opiera się ona na potyczkach Sojuszu Rebeliantów ze szturmowcami Imperium, walczących o władzę na rozmaitych mapach znanych z uniwersum George'a Lucasa. Podczas zmagań możemy także przejmować kontrolę nad takimi ikonami jak Darth Vader, Luke Skywalker, Han Solo i wiele innych.

Rozgrywka nie różni się znacznie od innych strzelanek. Gracz może obserwować akcję z perspektywy pierwszo lub trzecioosobowej , między którymi można w każdej chwili się przełączać. Zależnie od trybu gry w potyczkach może brać udział do czterdziestu osób walczących jednocześnie. Podczas zabawy liczą się nie tylko indywidualne umiejętności ale również współpraca z pozostałymi członkami drużyny.

Star Wars Battlefront recenzja

Do dyspozycji mamy dwa główne tryby - offline i online. Pierwszy z nich to tak zwane Misje, podzielone na kilka typów. W jednej z nich naszym zadaniem jest odpieranie kolejnych fal sterowanych przez sztuczną inteligencję wrogów. Główną atrakcją jest jednak tryb online, który dzieli się na wiele trybów między innymi:
 - Eskadra - walka za sterami myśliwców
 - Potyczka - tradycyjny deathmatch
 - Supermacja - starcia toczą się o pięć punktów kontrolnych z udziałem bohaterów, pojazdów i statków

 - Łowy na bohatera - jeden gracz staje sie bohaterem a reszta graczy stara się go wyeliminować

 - Bohaterowie i złoczyńcy - starcia bohaterów. Wyeliminowany bohaterów odradza się jako zwykły żołnierz, przegrywa strona, która straci wszystkich bohaterów.

Produkcja została stworzona dzięki technologii Frostbite 3 dzięki czemu oferuje wysokiej jakości tekstury, widowiskowe efekty specjalne i klimat star wars wylewający się z ekranu.

Podobne artykuły