War Thunder: poradnik dla początkujących

War Thunder: poradnik dla początkujących

Symulatory od zawsz e cieszyły się ogromnym uznaniem wśród graczy. Nie sposób zliczyć wszystkich gier, które oddawały realia prowadzenia samochodu, pociągu czy latania samolotem. Do tej ostatniej grupy możemy z czystym sumieniem dodać War Thunder. Jest to gra stworzona przez rosyjskie studio Gaijin Entertainment, mające na swoim koncie już kilkadziesiąt produkcji.

War Thunder jest symulatorem samolotowym osadzonym w rzeczywistości znanej z II Wojny Światowej. Gra rozgrywana jest przez sieć w systemie MMO i free-to-play. Do dyspozycji gracza oddana została cała gama maszyn wojennych: samolotów, ale także czołgów, działek przeciwlotniczych i niszczycieli. Możemy zasiąść tu za sterami różnorodnych wojennych pojazdów i wcielić się w rolę żołnierzy odgrywających realne bitwy historyczne.

Gra charakteryzuje się piękną grafiką i wysoce realistyczną fizyką. Trzeba tutaj zatem uważać na każdy ruch, zupełnie jak na prawdziwej wojnie. Jak jednak zacząć grę i wdrożyć się w ten brutalny świat? Otóż warto trzymać się kilku zasad.Warto pamiętać, że na samym początku gry mamy odblokowane tylko podstawowe maszyny wojenne. Nie mamy tutaj zatem dużego wyboru i możliwości. Są jednak sposoby, aby rozegrać pierwsze starcia bez ciągłego respawnu.

War Thunder: poradnik dla początkujących

Najważniejszym elementem jest ustawienie sterowania pasującego do naszych przyzwyczajeń i umiejętności. Dokonać tego można w początkowym menu gry w bardzo prosty sposób. Wkrótce po przygotowaniu swojej platformy do gry warto wybrać przejście samouczków. Każda z treningowych misji nagradzana jest pewną kwotą Złotych Orłów lub Srebrnych Lwów. Monety te zaś można w przyszłości wykorzystywać do ulepszania swoich maszyn wojennych czy kupowania nowego wyposażenia.

 

W grze walczą ze sobą różne znane z II Wojny Światowej nacje. Niemcy, Rosja, Japonia, WIelka Brytania oraz Stany Zjednoczone. Każda z tych frakcji posiada swoje wady i zalety oraz przeznaczona jest dla innych graczy. Najlepiej na samym początku grać jako Wielka Brytania, ponieważ większość jej samolotów posiada uśrednione statystyki i jest łatwa w sterowaniu, przez co szybko pozwala na opanowanie gry. Podobnie wypada też Związek Radziecki, tu jednak warto nieco popracować nad techniką. Najtrudniejszą nacją z kolei jest Japonia z zaawansowanymi maszynami. USA to nacja utworzona głównie dla bombowców, myśliwce są słabo opancerzone. Niemcy z kolei są nacją dla średnich graczy, nauczonych już technik walki i mających możliwość odblokowania maszyn wyższego pułapu.

Wybierając wojska amerykańskie można wybierać między  myśliwcami i bombowcami - w zależności od klasy. Najbardziej polecanym samolotem jest jednak Buffalo. Ten niewielki, brzydki myśliwiec potrafi znieść naprawdę dużo. W przypadku grania drużyną Rosji najlepiej celować w szybkie i zwrotne myśliwce I-153 oraz I-16 lub ŁaGG-3-11 albo Su-2, które są wolniejsze ale lepiej opancerzone. W przypadku Wielkiej Brytanii na “dzień dobry” dostaniemy kilka samolotów RAF. Wszystkie sprawdzają się świetnie na początku warto jednak czym prędzej odblokować Hurricane Mk I. Grając Japonią warto celować w maszyny H6K4 oraz Ki-43-ll. W drużynie niemieckiej z kolei warto zainteresować się bombowcami lub szturmowym Bf 110 C-4.

Wielu graczy w krótkim czasie wybiera swój ulubiony samolot, który po prostu ulepszają aż stworzą z niego wojenną bestię. Gra zna przypadki, w których osoby dość dobrze radzą sobie nawet na wyższych poziomach rozgrywki latając lub jeżdżąc jedną z podstawowych maszyn wojennych. Warto zatem ulepszać te elementy i umiejętności, w których czujemy się najlepiej.

Wiele dodatkowych porad związanych z technikami latania czy zastawiania pułapek na wrogie samoloty znaleźć można wśród komentarzy innych graczy na różnych portalach. Między innymi takie strony jak forum Gamehag pełne są wypowiedzi członków społeczności graczy z całego świata. Z całą pewnością znaleźć tu można szereg tipów pozwalających jeszcze łatwiej wdrożyć się w grę War Thunder.

Podobne artykuły