Najpopularniejsze gry osadzone w okresie II Wojny Światowej

Najpopularniejsze gry osadzone w okresie II Wojny Światowej

Okres II Wojny Światowej jest chętnie wykorzystywany przez producentów gier. Na przestrzeni lat wydano wiele interesujących gier. Wybraliśmy do naszego zestawienia najciekawsze tytuły.

Call of Duty WWII

Jedna z najnowszych odsłon Call of Duty wraca do miejsca, w którym zaczęła się cała popularność serii. Tym razem uwaga producentów skupiła się na małym oddziale żołnierzy, który muszą walczyć z niemieckim okupantem. Podczas przechodzenia misji będziesz mógł wziąć udział w kilku ważnych konfliktach, które wydarzyły się naprawdę. Call of Duty: WWII ma dopracowaną w każdym calu grafikę. Dla fana II Wojny Światowej to pozycja obowiązkowa.

 Najpopularniejsze gry osadzone w okresie II Wojny Światowej

Medal of Honor: Allied Assault

Na temat lądowania w Normandii powstało już wiele filmów i gier. Jednak znakiem rozpoznawczym jest Medal of Honor: Allied Assault. Tytuł wydany kilkanaście lat temu zachwycał zarówno grafiką, jak i fabułą. Poruszająca i wciągająca na każdym kroku była wielokrotnie nagradzana. Wisienką na torcie i elementem idealnie dopełniającym Medal of Honor był ścieżka dźwiękowa. Każdy element współgrał ze sobą doskonale, dlatego to kultowa i ponadczasowa gra wojenna.

Battlefield V

Najnowsza gra wojenna studia EA DICE po raz kolejny skupia się na rozgrywce wieloosobowej, jednak gracze znajdą w niej krótki przerywnik fabularny. Strzelanka została dopracowana pod względem dynamiki i ruchów postaci. Teraz w jednym czasie można wykonać więcej akcji, co pozwoli na jeszcze łatwiejsze pokonanie przeciwników. Oczywiście nie zabrakło sporego arsenału nowych broni i ulepszeń graficznych. Tryb kooperacyjny, rozmaite opcje walki, to główne cechy charakteryzujące tą wojenną grę.

World of Tanks

Podczas II Wojny Światowej walki pojazdów często decydowały o ostatecznym wyniku starcia. World of Tanks to bitwa czołgów na bardzo dużą skalę, dlatego każdy, kto lubi spektakularne bitwy na pewno nie będzie żałował. Darmowa gra wojenna oferuje setki czołgów z okresu II Wojny Światowej. Zróżnicowane mapy i spora ilość graczy na mapie pozwala toczyć bardzo interesującą walkę. Popularne czołgi nie odstają od innych gier pod względem graficznym. Warto w nią zagrać i poczuć dreszczyk emocji!

Wolfenstein: The New Order

Zastanawialiście się kiedyś co by było gdyby przebieg II Wojny Światowej był inny? Gra Wolfenstein: The New Order pokazuje historię z nieco innej perspektywy. Główny bohater B.J Blazkowicz musi zmierzyć się z nazistami, którzy przejęli kontrolę nad światem. Przechodzenie każdej kolejnej misji odkrywa poszczególne elementy fabuły, a także umożliwia rozprawianie się z przeciwnikami na wiele różnych sposobów. Mocną stroną Wolfensteina jest pokaźny arsenał broni. To jedna z ciekawszych gier wojennych.

Wargame 1942

Darmowa gra strategiczna, której motywem przewodnim jest okres II Wojny Światowej. Zadaniem gracza jest kontrolowanie armii i podbój kolejnych państw. Pomocne mogą okazać się pojazdy, a także potężna broń, która może odmienić losy rozgrywki. Pomocne w podboju okażą się umiejętności taktyczne. Dobre zaplanowanie akcji będzie kluczem do sukcesu. Wargame 1942 zasługuje na wysokie miejsce w naszym rankingu. 

Podobne artykuły