Jak znaleźć dobre gry dla siebie?

Jak znaleźć dobre gry dla siebie?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z grami lub masz długą przerwę w swoim gamingowym życiorysie, na pewno zastanawiałeś się, jak znaleźć gry dla siebie. Zadanie to może wydawać się trudne, zwłaszcza ze względu na ilość gier na rynku. Jak poradzić sobie ze znalezieniem dobrych dla siebie tytułów i jaką platformę wybrać? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania

Obecnie na rynku nie brakuje nie tylko różnorodnych gier ale i platform gamingowych. Gracze na całym świecie używają konsol od kilku różnych producentów, komputerów, a także przeglądarek. W pierwszej kolejności zatem warto zastanowić się, jaka platforma najbardziej nas interesuje. To kwestia bardzo indywidualna i uzależniona od upodobań choćby dotyczących tego, czy wolimy grać siedząc na kanapie czy przy biurku. Każda z platform posiada swoje exclusivy, każda ma wady i zalety.

Kiedy już zdecydujemy się na sprzęt, na jakim chcielibyśmy grać warto zastanowić się nad typem gier, jakie mogłyby nas interesować. Decyzję tę można oprzeć o ulubione gatunki literackie, upodobania i umiejętności. Ważne jest też to, czy interesuje nas głównie fabuła, czy na przykład chcemy się odstresować. Na tej podstawie jesteśmy w stanie zawęzić poszukiwania gry do konkretnych gatunków.

Jak znaleźć dobre gry dla siebie?

Bardzo często nasze zainteresowania i to, co chcemy aby gra nam oferowała jest napędem do znalezienia dobrych dla siebie gier. Osoby uwielbiające fantastykę i historię, pragnące skupić się na fabule i relaksie z pewnością polubią gry fabularne i RPG. Miłośnicy sportów mogą polubić gry sportowe i gry akcji. Osoby, które pragną w grze się wyłączyć i wyładować po ciężkim dniu w pracy mogą być zwolennikami strzelanek i hack&slash, szczególnie w trybie multiplayer.

W tym momencie przychodzą liczne portale internetowe, serwisy z grami, internetowe rankingi, encyklopedie gier czy platformy gamingowe. Gry na takich portalach zwykle ułożone są gatunkami i dobrze skatalogowane, dzięki czemu można bez trudu znaleźć coś dla siebie. Nie brakuje też opinii innych graczy, ocen i dokładnych opisów każdego tytułu. Ponadto, takie platformy, jak na przykład Gamehag oferują możliwość zdobywania dodatkowych nagród w postaci gier, w zamian za granie nawet w darmowe tytuły. Dzięki temu szybko można powiększyć swoją kolekcję o nowe pozycje.

Podobne artykuły