Jak znaleźć tanie gry na Steam?

Jak znaleźć tanie gry na Steam?

Steam to oprogramowanie które zostało wypuszczone przez firmę Valve Corporation. Firma ta postanowiła usprawnić system wieloosobowej gry WON. Ostatecznie Steam w obecnie znanej wersji oferuje swoim użytkownikom grę wieloosobową, sklep, wirtualny dysk - chmurę, a także ogromną społeczność dla graczy.

Steam sięga swoją historią do przełomu lat 2002 i 2003 jednak prawdziwą popularność system zyskał dopiero kilka lat później. Obecnie jest ona jedną z największych platform i sklepów oferujących cyfrowe wersje gier, klucze do gier, dodatki i wiele innych. Co ciekawe, obecnie kupując nawet pudełkową wersję gry dostajemy klucz do Steam. Jest to dostęp pozwalający nam na pobranie cyfrowej wersji, dostęp do chmury i wszystkich oferowanych przez platformę usług.

Z uwagi na to, że Steam oferuje swoim graczom dziesiątki różnych gier, czasem trudno znaleźć coś konkretnego. Wyszukiwarka nazw i gatunków działa doskonale, bez trudu znajdziemy tytuły które nas interesują. Jak jednak znaleźć tanie gry i promocje na Steam?

Jak znaleźć tanie gry na Steam?

Polując na tanie gry i promocje z całą pewnością powinniśmy śledzić samą platformę i czytać wszelkie newsy czy komunikaty na jej stronie głównej. Warto też zapisać się do wszelkich newsletterów, polubić oficjalne profile Steam na Facebooku czy Twitterze. Zarejestrować się na forach. Warto też zarejestrować się na zewnętrznych platformach udostępniających klucze do Steam. Dzięki temu będziemy w stanie stale śledzić wszelkie nowości i bezzwłocznie będziemy powiadamiani o wszelkich promocjach.

Warto też raz po raz zaryzykować i kupić tak zwany “losowy klucz do Steam”. Cena takiego pakietu-niespodzianki to zwykle raptem kilka złotych lub dolarów. W nim zaś można trafić na naprawdę różne kody. Możemy wygrać zarówno skiny czy dostępy do mało popularnych gier, jak i trafić na prawdziwy skarb - pełną wersję popularnej gry.

Zewnętrzne portale oferujące sprzedaż czy wygrywanie kluczy do Steam też często proponują znacznie niższe ceny za konkretne tytuły. Do takich portali z całą pewnością należy Gamehag, który klucze te oferuje zupełnie za darmo. Wystarczy zdobywać specjalne punkty grając w inne gry, wykonując zadania czy udzielając się na forum. Punkty te wymienialne są z kolei na różne nagrody w tym klucze do pełnych wersji gier ze Steam.

Kolejnym sposobem na znajdowanie tanich gier są niektóre zmiany w ustawieniach regionalnych na platformie. Niejednokrotnie cena jednej gry w różnych krajach drastycznie się różni. Wiele osób właśnie dzięki tym zmianom kupiło nowe tytuły za procent ich ceny w złotówkach, funtach lub euro

Podobne artykuły