Star Conflict Online - recenzja

Star Conflict Online - recenzja

Star Conflict Online to zupełnie nowa strzelanka, która przenosi graczy w przestrzeń kosmiczną. Ogromne możliwości rozwoju i dynamiczna akcja sprawiły, że ten tytuł szybko podbił serca graczy. Czy rzeczywiście warto zagrać w Star Conflict?

Gra urzeka swoim klimatem

Star Conflict to prosta gra, która została stworzona przez studio odpowiedzialne za hit War Thunder. Akcja tytułu rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej, gdzie gracz musi dołączyć do jednej ze stron toczącego się konfliktu. Po krótkim wstępie możemy rozpoczynać podbój galaktyki. Gra oferuje kilka różnych typów pojazdów od lekkich statków po bardzo dobrze uzbrojone myśliwce. Wybór jest ogromny i za to producentom należy się pochwała. Dodatkowo każdy pojazd może zostać wyposażony w daną broń, która posiada charakterystyczne funkcje. Nie brakuje działek, wyrzutni rakiet czy torped.

Star Conflict Online - recenzja

Oprawa graficzna, mimo że nie stoi na najwyższym poziomie, to jest raczej ładna i rozgrywka jest przyjemna. Na plus na pewno należy zaliczyć intuicyjny samouczek idealnie wprowadzający do gry.

Mechanika wypadła zaskakująco dobrze

Star Conflict Online opiera się na kilku trybach gry. Każdy powinien znaleźć tutaj coś odpowiedniego dla siebie. Jedną z możliwości jest wykonywanie rozmaitych misji opierających się na niszczeniu wyznaczonych celów, a także wykonywaniu przydzielonych zadań. Wisienką na torcie są czekający bossowie, którzy wymagają od graczy nieco więcej wysiłku. Dużym plusem jest możliwość współpracy ze znajomymi.

W Star Conflict nie brakuje widowiskowych trybów rozgrywki. Bezpośrednie starcia pomiędzy graczami odbywające się na niewielkich obszarach wciągają bez końca. Trzeba być tutaj bardzo skupionym, ponieważ przeciwnik może nadlecieć z każdej strony. Nie zawsze celem jest pokonywanie wrogów. Wszystko zależy od tego, jaka misja zostanie ci przydzielona. Nie da się jednak ukryć, że taki sposób gry dostarcza najwięcej frajdy.

Za każdy zrealizowany cel, niezależnie od tego jaki on był otrzymamy kredyty oraz cenne punkty doświadczenia. Warto je zbierać, ponieważ w ten sposób będzie można ulepszać statki i zdobywać jeszcze lepsze bronie. Możliwości rozwoju stoją w Star Conflict na najwyższym poziomie.

Star Conflict to nowa jakość na rynku gier

Star Conflict Online na pierwszy rzut oka może wydawać się kolejną grą utrzymaną w klimacie MMO. Tytuł ma jednak kilka świeżych rozwiązań, które sprawiają, że rozgrywka jest interesująca i jednocześnie wciągająca. Jeśli chciałbyś oderwać się od dobrze znanych ci gier, to ten tytuł będzie znakomitym wyborem. Star Conflict jest idealna dla graczy niezależnie od wieku. Młodsi, jak i nieco starsi użytkownicy na pewno znajdą coś, co ich w tym tytule zainteresuje.

Podobne artykuły