Na czym polega sukces World of Tanks?

Na czym polega sukces World of Tanks?

World of Tanks to to popularna strzelanka sieciowa korzystająca z modelu free-to-play, w której gracze walczą kontrolując czołgi. Pierwotna wersja trafiła na komputery PC w 2011 roku, w 2014 na konsolę Xbox 360, w 2015 na Xbox One a rok później na także na PlayStation 4. 

Pierwszym powodem tak dużego sukcesu tej gry na pewno jest model free-to-play dzięki czemu bawić może się każdy kto ma na to ochotę. World of Tanks oferuje masę trybów gry, a wraz z kolejnymi aktualizacjami dodawane stopniowo są kolejne. Najważniejsze tryby rozgrywki to bitwy losowe, bitwy zespołowe, wojny klanów, natarcie czy tryb twierdzy.

Na czym polega sukces World of Tanks?

Dostępny jest również tryb fabularny, który możemy przechodzić w trybie kooperacji ze znajomymi. Wykorzystując możliwości zmodyfikowanego na potrzeby produkcji silnika BigWorld Technology, gra posiada wysokiej jakości oprawy graficznej oraz opiera się na mechanice symulatora, dzięki czemu podczas zabawy możemy poczuć się jak prawdziwy dowódca czołgu. W grze wykorzystano system wysokiego realizmu zniszczeń. Zależy od od wielu czynników, takich jak kąt uderzenia pocisku, grubości pancerza. Producenci kładą duży nacisk na fotorealizm oraz na dzięki czemu modele czołgów są dokładnym odwzorowaniem prawdziwych pojazdów. 

Kolejnym powodem jest scena e-sportowa. Mimo, że gra trzyma się na uboczu, kilka głównych organizacji esportowych posiada swoje drużyny w World of Tanks. Oficjalne turnieje przyciągają tysiące widzów pragnących obserwować potyczki profesjonalnych drużyn. W 2016 roku w Warszawie odbył się Grand Finals, który na żywo przybyło oglądać ponad 5000 osób. Starcia 12 najlepszych drużyn w sieci oglądało tysiące osób. 

Według dyrektora Wargaming jest przeznaczona w głównej mierze dla dojrzalszych graczy. Według statystyk największą część stanowią gracze powyżej 30 roku życia.

Podobne artykuły