Battalion 1944 (2019) Recenzja

Battalion 1944 (2019) Recenzja

Battalion 1944 to pierwszoosobowa strzelanka nastawiona na potyczki multiplayer opracowana z myślą o platformie PC, PS4 i XONE. Gra została stworzona przez brytyjskie studio Bulkhead Interactive. Deweloperzy podczas produkcji inspirowali się sieciowymi starciami z klasycznych drugowojennych FPS-ów, jak pierwsze odsłony serii Medal of Honor czy Call of Duty.

 

Battalion 1944 dostępny jest jedynie w trybie wieloosobowym. Gra skoncentrowana jest na toczonych w bardzo szybkim tempie potyczkach z udziałem piechoty. Zręcznościowa rozgrywka została  doprawiona wiernie odtworzonym uzbrojeniem z okresu II wojny światowej oraz klimatycznymi lokacjami. W grze liczą się jedynie umiejętności samego gracza dlatego nie znajdziemy w niej żadnych umiejętności specjalnych ani systemu rozwoju, pozwalającego na odblokowywanie coraz lepszych umiejętności i przedmiotów. Nagrodami za nasze sukcesy są jedynie dodatki wizualne, takie jak np. skórki na broń czy możliwość wygrawerowania własnego imienia na kolbie karabinu. Dodatki te nie wpływają jednak w jakikolwiek sposób na możliwości bojowe naszego żołnierza. Mapy zostały opierają się na prawdziwych polach bitew z II wojny światowej; walczymy m.in. w małym francuskim miasteczku Carentan czy w lasach niedaleko Bastogne. Chcąc zadbać o bardzo dokładne odwzorowanie tych miejsc, przed opracowaniem poziomów autorzy udali się w odpowiadające im rzeczywiste miejsca i zebrali materiały źródłowe oraz zdjęcia.

Battalion 1944 (2019) Recenzja

W Battalion 1944 możemy bawić się w klasycznych trybach zabawy, takich jak Team Deathmatch, Capture the Flag czy Domination. Do gry został również dodany, wzorowany na Counter Strike, tryb e-sportowy Wartide. Znalazły się w nim mechaniki ekonomiczne związane z ograniczonym wyborem konkretnych rodzajów broni. W grze dostępne są prywatne serwery dedykowane oraz możliwość zabawy po sieci LAN

Podobne artykuły