Strategiczne gry wojenne - przegląd

Strategiczne gry wojenne - przegląd

Gry wojenne kojarzą się głównie ze strzelankami, jednak jest wiele ciekawych tytułów typowo strategicznych. Sprawdziliśmy, w które z nich warto zagrać.

Wargame 1942

Jak na przeglądarkową grę wojenną Wargame 1942 prezentuje bardzo wysoką jakość. Na uwagę zasługuje nie tylko oprawa graficzna, ale również mechanika. Budowanie i rozwijanie architektury, a także budowanie własnej armii nie jest trudne, ale wymaga od gracza dobrych umiejętności taktycznych. Duża swoboda w działaniu powoduje, że do walki możesz podejść na wiele różnych sposobów. Okazuje się, że w Wargame 1942 nie wszystkie konflikty trzeba rozwiązywać siłą.

OGame

Dla fanów wojny w kosmosie mamy świetną propozycję. W Ogame kluczem do sukcesu jest rozbudowa planet i pozyskiwanie surowców. Oczywiście w grze nie brakuje walki, dlatego trzeba umiejętnie zorganizować linię obrony, jak i ataku. Każdy element tej nietypowej gry wojennej jest rozbudowany. Jeśli chciałbyś zmienić wojenny klimat, to warto zagrać w ten tytuł.

World War Rising

Prawdziwe MMORPG, które pozwala poczuć wojenny klimat na każdym kroku. W grze znajduje się wyposażenie z okresu I i II Wojny Światowej. Walka odbywa się na kilku frontach, dlatego trzeba być gotowym na każdą ewentualność. Ładne mapy są w stanie pomieścić wielu graczy, co wpływa na dynamikę. Oprócz ataku przy pomocy standardowych broni możesz użyć rakiet, które potrafią odwrócić wynik pojedynku w kilka sekund.

Desert Operations

Jedna z popularniejszych strategicznych gier wojennych ma do zaoferowania graczowi spore możliwości zarówno pod względem rozbudowy, jak i walki. Głównym zadaniem jest rozwijanie armii, a także pozyskiwanie niezbędnych surowców. Z czasem będziesz mógł zaatakować przeciwników i osiągać coraz wyższe poziomy. Desert Operations zachęca pod wieloma względami, dlatego początkujący oraz zaawansowani gracze znajdą coś dla siebie.

Throne: Kingdom at War

Strategiczne gry wojenne - przegląd

Lubisz fantastykę? Throne: Kingdom at War przedstawia piękny, średniowieczny świat z elementami magii. Każdy nawet najdrobniejszy szczegół w tej grze został niezwykle dopracowany, dlatego przyjemność z rozgrywki jest ogromna. Zarządzając ludźmi masz szansę stać się najpotężniejszym ze wszystkich władców. Podejmując właściwe decyzje bardzo szybko rozwiniesz swoją armię i rozbudujesz królestwo, aby stało się postrachem otaczających krain.

Call of War

Kolejna gra przedstawiająca jeden z największych konfliktów w historii, czyli II Wojnę Światową. Call of War przyciąga bardzo prostym i jednocześnie intuicyjnym interfejsem. Każdy gracz w tym wojennym tytule musi opanować do perfekcji zarządzanie poszczególnymi jednostkami. Mając do dyspozycji swoją armię możesz wysyłać ją na podbój w najdalsze zakątki świata. To od ciebie zależy czy zrobisz to w sojuszu, czy w pojedynkę.

Vikings: War of Clans

Przeglądarkowa gra wojenna cieszy się ogromną popularnością. Tylko tutaj poznasz klany Wikingów i będziesz mógł podbijać wioski, miasta, a także całe królestwa. Zasady są bardzo proste - trzeba rozwijać przydzielone terytorium i żołnierzy. Im lepsze wyposażenie posiądziesz, tym większe sukcesy Cię czekają. To świetna gra wojenna wyróżniająca się na tle innych.

Podobne artykuły